Steinera vīzijas īstenošana mūsu bērnu dzīvēs
Steinera iedvesmota mājas vide
Kā mamma es esmu atklājusi, ka Valdorfa izglītības principi neaprobežojas tikai ar skološanos – tie var būt dabisks mūsu ikdienas dzīves pagarinājums. Iekļaujot Steinera filozofijas elementus mūsu ikdienā, mēs varam radīt vidi, kurā mūsu bērni jūtas atbalstīti visos savas attīstības aspektos.
1. Radošuma un iztēles veicināšana
Es esmu ievērojusi, ka tad, kad mani bērni ir brīvi radoši izpausties, viņi uzplaukst. Steiners uzskatīja, ka iztēlei un radošumam ir būtiska nozīme bērna attīstībā. Tā vietā, lai mūsu mājas piepildītu ar jaunākajiem gadžetiem un rotaļlietām, mēs varam izvēlēties vienkāršas, atvērtas rotaļlietas no dabīgiem materiāliem, piemēram, koka klučus, auduma lelles, mūzikas instrumentus un mākslas piederumus. Šāda veida rotaļlietas nediktē, kā ar tām spēlēties, ļaujot mūsu bērniem izmantot iztēli, lai radītu savus stāstus un veselas pasaules.
Māksla ir vēl viens brīnišķīgs veids, kā ieviest radošumu mūsu bērnu dzīvē. Mūsu mājās mēs esam izveidojuši ieradumu regulāri nodarboties ar mākslas darbiem – neatkarīgi no tā, vai tas ir gleznošana, zīmēšana, keramika vai pat amatniecība ar dabā atrastiem materiāliem. Šīs aktivitātes nav tikai par kaut kā skaista radīšanu; tās ir par jūtu izpausmi, smalkās motorikas attīstīšanu un prieka atrašanu radošajā procesā.
2. Mīlestības pret dabu veicināšana
Pasaulē, kurā ekrāni pastāvīgi konkurē par mūsu bērnu uzmanību, esmu atklājusi, ka ir ārkārtīgi vērtīgi veicināt saikni ar dabu. Steiners uzskatīja, ka bērniem jāiepazīst dabas pasaule, lai attīstītu izbrīna un cieņas sajūtu pret dzīvi. Tas var būt tik vienkārši kā pavadīt laiku ārpus telpām katru dienu – neatkarīgi no tā, vai tas ir pastaiga parkā, kopīga dārzkopība vai vienkārši dārza izpēte.
Mēs esam arī pieņēmuši gadalaiku un gada ritmu svinēšanu, ko Steiners uzsvēra kā veidu, kā savienot bērnus ar dabas pasauli. Dabasspēļu galda izveide mājās, kurā mūsu bērni var izlikt savus sezonas dārgumus, ir kļuvusi par mīļu ģimenes tradīciju. Tas ir mazs, bet nozīmīgs veids, kā ieviest ārpasauli mūsu ikdienas dzīvē un uzturēt saikni ar mainīgajiem zemes ritmiem.
3. Ritmu un rutīnu ieviešana
Viena no lietām, kas mūsu mājās ir radījusi lielu atšķirību, ir ikdienas ritmu un rutīnu noteikšana. Steiners uzskatīja, ka bērni uzplaukst, kad viņiem ir stabils un paredzams dienas plāns, un esmu to pieredzējusi savā ģimenē. Piemēram, mēs esam izveidojuši ierastus mošanās un gulēt došanās laikus, vakara rituālus ar stāstiem un pārdomām, kā arī rīta rituālus, kas rada drošības sajūtu.
Šie ritmi nav jābūt stingriem, bet vispārēja dienas plūsma nodrošina kārtības un stabilitātes sajūtu. Tas ir arī veids, kā mēs varam radīt apzinātus saiknes brīžus, kuros varam palēnināties un patiešām būt klātesoši ar saviem bērniem.
Pareizā izglītības ceļa izvēle
Runājot par izglītību, lēmumi, kurus mēs pieņemam par saviem bērniem, var šķist milzīgi. Mēs vēlamies izvēlēties ceļu, kas saskan ar mūsu vērtībām un atbalsta mūsu bērnu pilnīgāko izaugsmi. Tiem no mums, kurus piesaista Steinera pieeja, tas bieži nozīmē Valdorfa skolas apsvēršanu vai veidus, kā iekļaut Valdorfa iedvesmotus principus tradicionālākā izglītības vidē.
1. Ko meklēt Valdorfa skolā
Ja apsverat iespēju sūtīt savu bērnu Valdorfa skolā, ir svarīgi pievērst uzmanību dažiem galvenajiem elementiem, kas atspoguļo Steinera filozofiju. Viena no lietām, kas mani piesaistīja Valdorfa izglītībai, bija uzsvars uz mācību programmu, kas aug kopā ar bērnu. Labā Valdorfa skolā jūs atradīsiet mācību programmu, kas izstrādāta, lai atbilstu bērnu attīstības līmenim, ar lielu uzsvaru uz radošumu, praktiskām prasmēm un emocionālo inteliģenci.
2. Steinera principu integrēšana tradicionālajās skolās
Ne visiem mums ir pieejama Valdorfa skola, un daži no mums var izvēlēties paturēt savus bērnus tradicionālākās skolās. Laba ziņa ir tā, ka mēs joprojām varam ieviest daudzus Steinera principus mūsu bērnu izglītībā, neatkarīgi no vides.
Mēs arī papildinām mūsu bērna izglītību ar aktivitātēm, kas atbilst Valdorfa principiem. Tas var būt tik vienkārši kā laika pavadīšana ārā, mākslas projektu veidošana kopā vai bērna mudināšana izpētīt savas intereses praktiskā veidā. Ar to mēs spējam ieviest holistisku un līdzsvarotu pieeju mūsu bērna dzīvē.
Akadēmisko sasniegumu un personīgās izaugsmes līdzsvarošana
Kā vecāki mēs bieži jūtam spiedienu nodrošināt, lai mūsu bērni akadēmiski uzplauktu. Taču Steinera filozofija mums atgādina, ka izglītība ir daudz vairāk nekā atzīmes un eksāmeni. Tas ir par to, kā palīdzēt mūsu bērniem izaugt par veseliem, daudzpusīgiem cilvēkiem, kas ir zinātkāri, līdzjūtīgi un spējīgi patstāvīgi domāt.
1. Prioritēt labklājību pār sasniegumiem
Viena no lielākajām mācībām, ko esmu guvusi no Steinera pieejas, ir nepieciešamība prioritizēt mūsu bērnu labklājību pār viņu sasniegumiem. Tas nozīmē atpazīt, kad mūsu bērniem ir nepieciešams laiks atpūtai, spēlēšanai vai vienkārši pašam būt, nevis pastāvīgi uzspiest viņiem sasniegšanu. Tā ir atgādinājums, ka viņu laime un veselība ir tikpat svarīgas kā viņu akadēmiskie panākumi.
2. Veicināt izaugsmes domāšanu
Mēs arī esam atklājuši, ka ir vērtīgi mudināt bērnos izaugsmes domāšanu – ideju, ka viņu spējas var attīstīties, pieliekot pūles un mācoties. Steinera pieeja dabiski atbilst šim uzskatam, jo tā vērtē mācīšanās un izpētes procesu pār gala rezultātu. Mēs cenšamies svinēt mūsu bērnu centienus, pat ja lietas neizdodas perfekti, un mudinām viņus uzskatīt kļūdas par iespēju mācīties un augt.
3. Atbalstīt individualitāti
Katrs bērns ir unikāls, un viena no lietām, ko es visvairāk novērtēju Steinera filozofijā, ir tās uzsvars uz individualitātes svinēšanu. Izglītībai nevajadzētu būt vienveidīgai, un mēs kā vecāki varam atbalstīt savus bērnus, atzīstot viņu unikālās stiprās puses un intereses. Neatkarīgi no tā, vai viņus aizrauj māksla, zinātne, daba vai kas cits, mēs varam palīdzēt viņiem izpētīt un attīstīt šīs intereses tādā veidā, kas viņiem šķiet nozīmīgs.
Nobeigums
Izmantojot Steinera filozofiju mūsu bērnu izglītībā, mēs kā vecāki varam palīdzēt viņiem kļūt par daudzpusīgiem, radošiem un līdzjūtīgiem indivīdiem. Tas ir ceļš, kas līdzsvaro akadēmiskos sasniegumus ar personīgo izaugsmi, uzsverot labklājību, radošumu un saikni ar dabu. Šī filozofija ir ne tikai par izglītības sniegšanu, bet arī par dzīves sagatavošanu mūsu bērniem, palīdzot viņiem attīstīties kā pilnvērtīgiem, apzinātiem un laimīgiem cilvēkiem.
Nav komentāru
Komentēt
Pirkumu grozs
Pirkumu grozs ir tukšs.